ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

قرص سدانر

قرص سدانر تکسین اعصاب و آرامبخش

 

 

 

سدانر چیست؟

تسکین اعصاب - آرامبخش

 

شکل داروئی سدانر چگونه است؟

کپسول

 

سدانر از چه گیاهانی فرآوری شده است؟

سنبل الطیب، گل ساعتی، اسطوخودوس، زالزالک

 

مواد موثره سدانر چه مواردی است؟

والرنیک اسید،والیوترات ها، ویتکسین، لینالیل استات ، لینالول ، اسید کلروژنیک، اسیدکافئیک، بورنیل استات ، رزماریک اسید، هارمان، هارمالین، مالتول، انیل مالتول

 

مکانیسم اثربخشی سدانر چگونه است؟

والرئیک اسید سنبل الطیب احتمالا باعث وقفه در سیستم آنزیمی مسئول کاتابولیسم گابا (GABA) می شود. گلوتامین موجود در عصاره سنبل الطیب به راحتی از سد مغزی خونی عبور کرده و توسط پایانه های عصبی بازجذب شده به GABA تبدیل می شود. افزایش غلظت GABA موجب کاهش فعالیت سیستم عصبی مرکزی (CN5) و بروز اثرات آرامبخش والرئیک اسید می گردد.

گل ساعتی از خواص آرامبخش و ضد تشنج برخوردار است و از آن در رفع بی خوابی ضعف اعصاب و هیستری استفاده می شود . گل ساعتی دارای فلاونوئید کرایزین است که فعالیت های ضد اکسیداسیون و ضد اضطراب دارد. مطالعات نشان داده است که کرایزین به یک ثانیه از رسپتورهای GABAA پیوند می شود که به عنوان رستوربنزودیازپین است.

زالزالک خاصیت آرامبخشی دارد و می تواند بر سیستم قلبی - عروقی افرادی که هورمون استرس آنها بالاست و فشار خون بالا دارند اثر آرامبخش داشته باشد. این گیاه می تواند عروق خونی را مستحکم کند. این اثرات دارویی مربوط به ترکیبات پلی فنولی موجود در گیاه است. این ترکیبات فنولی خواص ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی نیز نشان داده اند.

اسطوخودوس در درمان سردرد و به خصوص سردرد ناشی از تنش موثر است. این گیاه خواص ضد درد - آنتی اسپاسمودیک و آرامبخش دارد. از طرفی مطالعات کارآزمایی بالینی نشان داده که این گیاه در بهبود مشکلات خواب و اضطراب بیماران موثر است. روغنهای فرار اسطوخودوس طیف گسترده ای از ویژگی ها از جمله مسکن، ضد افسردگی، کاهنده فشار خون و آرامبخش را داراست

 

موارد مصرف سدانر چیست؟

تسکین اعصاب- آرامبخش

 

عوارض جانبی

با مصرف طولانی مدت این فرآورده ممکن است سردرد، بیقراری، میدرباز و اختلال در عملکرد قلب بروز نماید. زالزالک ممکن است باعث تهوع، خستگی، تعریق و بثورات جلدی بر روی دستها می شود.

 

موارد منع مصرف

از آنجایی که زالزالک اثرات قلبی - عروقی دارد در افرادی که برای درمان فشار خون بالا و یا بیماریهای قلبی تحت درمان با دارو هستند باید در صورت مصرف زالزالک مراقب باشند و تحت نظر پزشک مصرف شود.

ضد انعقادها، آنتی پلاکتها، هپارین ها با وزن مولکولی پایین، عوامل ترومبولیتیک با مصرف فراورده های سنبل الطیب تداخل نشان داده اند. این دارو امکان دارد اثرات دیگر داروهای مسکن و آرامبخش را تشدید کند و نباید همزمان با باربیتوریک، بنزودیازپین و با آنتی هیستامین 1H مصرف شود.

مصرف مقادیر زیاد این فرآورده موجب تشدید اثر داروهای وقفه دهنده مونوآمین اکسیداز (MAO) می شود. مصرف مقادیر زیاد این فرآورده ممکن است ایجاد خواب آلودگی نماید بنابراین هنگام رانندگی با کار با ابزاری که نیاز به هوشیاری کامل دارد احتیاط شود.

 

آیا مصرف در زمان حاملگی و شیردهی مجاز است؟

در زمان حاملگی و شیردهی استفاده از آن مجاز نمی‌باشد.

 

نحوه و مقدار مصرف سدانر چگونه است؟

روزی 3 بار و در هر بار مصرف 2 کپسول توصیه می شود.

 

شرایط نگهداری سدانر چگونه است؟

می بایست در جای خشک و خنک نگهداری شود.

 

فرمول ساخت آن از چه منابعی استخراج شده است؟

phd

محتوای بیشتر در این بخش: « کپسول پاناکس کپسول لیورگارد »